MVDr. Dita Ciprová
více o mne zde »

Jsem tu pro Vás...

Ráda bych Vám představila veterinární ordinaci ArtVETa svůj přístup v péči o vaše domácí mazlíčky...


Aktuality

Otvírací doba o Velikonocích 2020

Zavřeno máme jen na státní svátky:

Ordinace v běžném provozu i přes celostátní karanténu

Nově vyhlášená celostátní karanténa platná od 16.3.2020 se NEVZTAHUJE na veterinární péči - k veterináři se zvířetem stále můžete.

Momentálně jsme vám stále k dispozici v ordinaci dle běžných ordinačních hodin.

 

Mimo základní hygienická doporučení, dodržujte i námi sepsaná opatření uvedená níže.

Respektujte prosím naše doporučení, abychom byli schopni vám poskytovat služby po celou dobu krizového stavu.

 

PROSÍM NAVŠTĚVUJTE NÁS POUZE V ROUŠKÁCH
(pokud je nevlastníte použijte alespoň šátek či šálu)

 

 

Progesteron nově stanovíme během několika minut i o víkendu

Stanovení hladiny progesteronu a vhodných dní ke krytí je nyní možný přímo u nás v ordinaci

Služby

RTG, sono, rozbor krve, vyšetření moči, chirurgie měkkých tkání, interní, akutní medicína, dermatologie, stomatologie, gynekologie, andrologie, urologie, porodnictví, hospitalizace, výjezdy k pacientům, více zde »

Dotazy

 

Kateřina Písařová - 13.05.2015 14:48

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na přibližnou cenu ultrazvukového odstranění zubního kamene a časovou náročnost, kvůli době objednání. Jedná se o jezevčíka. Děkuji za odpověd a přeji pěkný den Písařová K.

Andrea - 23.04.2015 20:53

Dobrý den,co bych měla udělat pokud mám 4-letého neočkovaného psa?

Marta Schwarzová - 23.03.2015 20:28

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na cenu progesteronového testu u fenky Jack rusella. Byla jsem s ní dnes na testu, ale je ještě brzo a potřebuji v pátek odpoledne udělat test znova. Pokud by byla rozumná cena, potřebovala bych se objednat na pátek od 16hodin výš. Děkuji za vaší odpověď. Schwarzová

Romana - 21.02.2015 13:30

Koupili jsme štěně s ušním svrabem,dostali to i naši psi.2krát jsem aplikovali ampule Advocate plus čištění atd.._všem.Naši psi jsou ok,ale to štěně má stále zapáchající uši a tmavý maz.Prosím,co můžeme použít?Moc díky za radu.R.

Michal Gemeri - 03.01.2015 12:14

Dobrý den, včera jsme byli na kastraci roční fenky yorkshira. Bohužel při operaci několikrát se jí prudce zvýšil dechový rytmus na 100 za minutu a poté přestala dýchat úplně.Operace byla přerušena bez kastrace, vyšetření krve a srdíčka v pořádku. Je možné, že jí paní doktorka dala malou dávku inhalační anestezie? Máme podezření, že ji šili při vědomí, protože po probuzení strašným způsobem naříkala, kňučela a štěkala asi 10 minut a doktorku i kousla.Sdělili nám, že se na ní asi přenesl stres paničky, ač fenka před operací byla naprosto v pohodě. Jednalo se o známou kliniku na kraji Prahy. Děkuji za odpověď

Pepča Sporerová - 23.11.2014 09:21

Můžou mít naše koťátka svoji toaletu vedle naší?

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,
toaletu mužou mít kotátka i vedle té vaší, pokud pro ně toto místo nebude stresující (hluk, světlo...) a budou tam chtít chodit.
s pozdravem
Veterina ArtVET

Novotná - 21.11.2014 06:41

Dobrý den.Z evropské výstavy jsem si bohužel dovezla psincový kašel a nakazila se mi doma i březí fena(pátý týden březosti),byla jsem s ní u veterinářky a ta mi dala vitamíny pro posílení imunity a Atussin,feně jsem ho dva dny dávala a teď jsem se s hrůzou dočetla,že se nemá podávat březím fenám.Máte s tímto přípravkem zkušenosti?Mohlo to štěňátkům už nějak ublížit?A neporadila by jste mě popřípadě,co bych mohla březí feně dávat?Fena nekašle moc,jen občas se začne dávit a vykašlává bílé hleny.Moc děkuji za odpověď,eventuelně radu.

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,
léčba psincového kašle je zdlouhavá a pouze symptomatická stejně jako léčba chřipky u lidí. Tedy podpora imunity - vitamíny, z počátku léky na tlumení kaše, poté léky pomáhající uvolnění hlenů (není vhodné pro březí a kojící), bylinkové sirupy, klidový režim, odstátá voda, krmivo které nedraždí (namáčené)... Léčba se v připadech zvýšených teplot doplňuje nesteroidními antiflogistiky pro zvířata (která nejsou vhodná pro březí a kojící) v případech přidružení bakteriální infekce projevující se zhošením příznaků se nasazují antibiotika (spciálně ta, která nejsou kontraindikována pro březí a kojící)
Atussin sirup běžně používáme k tlumení silně dráživého kašle v první den či dva. Atussin Sirup pro koně, psi a kočky od Vetoqinolu, který používám, není kontraindikován pro březí a kojící a je to psáno i v přibalovém letáku, bohužel již se nevyrabí a s jinými alternativami zkušenosti nemám.
Ve vašem případě bych doporučila Jitrocelový sirup s vit.C pro děti, který není kontraindikován pro březí a kojící, zklidňuje dráždění dýchacích cest, lehce uvolňuje hleny a podporuje imunitu. Podávat by se měl alespon 7-10 dní, nejlépe 3x denně, dávka závisí na velikosti feny. Léčbu doplnit klidovým režimem, tepelným komfortem, měkkou stravou která nedráždí, a odstátou vodou.
s pozdravem
veterina ArtVET

Vlachová - 19.11.2014 15:53

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na stomatolog. ošetření -odstranění zubního kamene u 8 leté fenky jezevčíka - který den provádíte, za jakých podmínek/mám na mysli, jestli u vás bude hospitalizovaná a také na cenu . Děkuji Vlachová

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,
odstranění zubního kamene provádíme, pravidelně v operční dny po, st, pa mezi 12 - 14 hodinou, ale lze se domluvit i na jiném termínu.
Pokud nejste naším pravidelným klientem, rádi bychom fenečku viděli ještě před operací z důvodu předoperačního vyšetření, při kterém fenečku klinicky vyšetříme a dle stavu doporučíme vyšetření krve připadně rentgenové vyšetření. Cílem tohoto seznámení se s pacientem je minimalizovat komplikace v pruběhu anestezie.
Fenečka musí mít před zákrokem 12 hodin hladovku. Přivedet jí na 12 hodinu, fenečce zavedeme kanylu do žíly pro dávkování leků a sedujeme ji. Když usne tak odejdete domu - zákrok trvá různě dlouho, dle stavu - při lehčím zubním kameni pul hodiny, při nutné extrakci více zubů až 2 hodiny. Po skončení zákroku a probuzení fenečky vám zavoláme kdy si jí můžete vyzvednout - zas zcela individuálně dlouhá doba, kterou zvířátko potřebuje pro uplné probuzení, aby byla schopná odejít po svých. Celkem tu většinou stráví zvířátko 2-4 hodiny.
Cena zákroku se pohybuje od 1300 do 2500 dle stavu tlamky.
S pozravem
veterina ArtVET

Pavla Mrštná - 31.10.2014 12:01

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat kolik stojí kastrace psa, je mu rok a půl, prý kříženec jorkšíra a maltézáka. Váhu bohužel nevím přesně, ale přes pět kilo mít bude.
Děkuji za odpověd
Pavla Mrštná

Hanka Škarpová - 25.09.2014 20:47

Dobrý den,moje fenečka má 2 roky,jde o to že kašle a má potíže s dýcháním,zvrací a má ve zvratků bílou pěnu a má horečku př. Horký čumák,horký jazyk a horké uši... podrobnosti: Maltézáček, bez štěňat a není vykastrovaná. Prosím pomoste nechci aby naše malá fenečka umřela

Zuzana Marková - 13.08.2014 16:32

Dobrý den,
v květnu tohoto roku jsem odmaturovala na střední zdravotnické škole a ráda bych se v budoucnu uplatnila jako zdravotní sestra na veterině. Mohla bych se zeptat, zda by bylo možné se o obdobnou pozici ve vaší ordinaci ucházet?
S přáním hezkého dne a díky za jakékoli informace,
Zuzana Marková

Petrová Věra - 06.08.2014 09:03

Dobrý den,
mám 9 letou nekastrovanou fenku křížence. Bez štěňat. Drbe se v jednom kuse, měla i vyrážku na zadních stehnech. Tu jsem vyléčila kokosovým olejem a heřmánkem. Vykusuje si přední nohy a okolí genitálií až kam dosáhne. Vleze si pod postel a tam hrabe. Teď se přidaly horečky a několikrát denně suchý dávivý kašel. Je to hyperaktivní fenka, která přes den téměř nespí a nyní, když jsme ji znemožnili přístup pod postel, si v noci skočí k nám do postele a tlačí se ke mně a hlasitě dýchá. Hlavu drří vzhůru. Byla jsem u veterináře, který diagnostikoval psincový kašel a nasadil Biseptol ráno a večer po dobu 10 dnů a pět dnů současně s Biseptolem ráno tabletu Norbrooku. Věřím mu, vždy pomohl, ale raději se ptám i Vás. Léky asi zaberou tak po dvou dnech ? Protože po prvním dni a večeru byla noc ještě horší. Co se týká toho škrábání, mám obavy o hormonální poruchu. Nerada bych něco zanedbala. Psincový kašel je možno dostat i z očichávání trávy, kde procházeli i jiní pejsci? Ona samotná se s žádnými nestýká.Mnohokrát děkuji za odpověď. Věra P.

Jana Šiklová - 31.07.2014 13:46

Dobrý den,máme 7-letého pejska čivavu.Od malička se občas "dusí".Je to například,když má velkou radost,nebo při hltání jídla a pití.Pan doktor nám říkal,že je to u čivavy "normální",ale čím je starší,je to častější.Pejsek zůstane stát a vydává zvuky "chrochtá" a musí být v klidu,aby to přestalo.Snažíme se ho pochovat,uklidnit a hladíme ho po hrudníku.Mám pocit,jako by měl zůženou dýchací trubici a "kuckal se".Nikde jsem nenašla článek o tom,že by to bylo u čivav "normální".Prosím o radu co dělat,nebo jak tomu předcházet.
Moc Vám děkuji,s pozdravem Šiklová J.

Zuzana Duchoňová - 20.07.2014 17:51

Prosím,kolik stojí vakcinace proti Psincovému kašli.Mnohokrát děkuji,Z.Duchoňová

lenka - 15.07.2014 15:08

Dobry den pani doktorko muj pejsek z niceho nic ma Jako by Zandt v oku

Zuman Pavel - 09.07.2014 16:56

sdělte mi prosím jestli se mohu objednat na 14.7.v 9h na očkování-francouský buldoček-Julie.děkuji

BÁRA KREJČOVÁ - 29.05.2014 13:30

Dobrý den pani doktorko omlouvám se,že vás obtěžuji,ale my se moc o tu naší lásku bojíme,protože jsme si ji donesly domů,když měla 4 týdny:-(-papala sunar a je to takové naše miminečko.Jmenuje se kalista je to pitbulterier a narodila se 4.4.2014 bohůžel lidem,kteří maji 3 lrtou fenecku a už po 2 byla březí a mají to jen na peníze.Pejsky nedaj ani odčervit.....My jsme s naší Kalistou byly už 1 krát na odčervení ted v sobotu 24.5.2014 jsme byly na prvním očkování psynky a pani doktorka nam sebou dala davku druhou na odčervení,ale já nevim zda ji to můžeme už dnes podat,když je to 5 den po očkování.A taky se chchi zeptat bydlim na rodiném baráku a naši Klistku beru denně tak 2 krat na cca 20 minut ven jestli to nevadi?Nepříjde do kontaktu s žádnými pejsky jen se projde po chodníčku je to náš poklad.A ještě jsem se chtěla zeptat viděla jsem v tv reportáž kde právě pitbuly.....chovají jen jako ,,dojné krávy ty fenky jsou slabé,podvíživené...jestli je možné proti tomu něco dělat,¨?Asi ne že?Pokud by byla nějaká možnost tady tomu zabránit tak,bych byla moc ráda kdybyste mi poradila co mám dělat,Peníze nehrajou žádny roly a i kdybych měla vzít toho nejlepšího advokáta tak to neni problém.Já jen nemám srdce na to at se tak níči pejsci.A potom každý nadává,že jsou pitbult.zlí....ano,ale kdo to z nich dělá?my lidi.Předem Vám moc děkuji za Vaši odpověd.S pozdravem a přáním krásného dne Krejčová

Pavel Zuman - 22.04.2014 08:03

Sdělte mi prosím,jestli mohu dne 25.4. přijet s francouzkým buldočkem(Julie)v 15h.S pozdravem P.Zuman

Pepča Sporerová - 09.04.2014 09:08

Naši morčátka mají slepenou srst na zadečku,čím jim to máme umýt?
Umí rasa psa Cotton de tulear alespoň trochu hlídat?

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Můžete to umýt dětským mýdlem, dobré časteji měnit podestýlku.
Tato rasa je jako většina malých plemen přirozeně uštěkaná:) Štěkat tedy bude, bojovat o Váš majetek zuby spíš ne:)

lenka - 08.04.2014 10:22

Dobrý den paní doktorko kolik u vás stoji selen dekuni

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,

záleží na tom, v jaké formě selen chcete.Prodává se suspence po 1,5,10 litrech.

Celkem záznamů: 103
« < 1 2 3 4 5 6 > »