MVDr. Dita Ciprová
více o mne zde »

Jsem tu pro Vás...

Ráda bych Vám představila veterinární ordinaci ArtVETa svůj přístup v péči o vaše domácí mazlíčky...


Aktuality

Ordinace v běžném provozu i přes celostátní karanténu

Nově vyhlášená celostátní karanténa platná od 16.3.2020 se NEVZTAHUJE na veterinární péči - k veterináři se zvířetem stále můžete.

Momentálně jsme vám stále k dispozici v ordinaci dle běžných ordinačních hodin.

 

Mimo základní hygienická doporučení, dodržujte i námi sepsaná opatření uvedená níže.

Respektujte prosím naše doporučení, abychom byli schopni vám poskytovat služby po celou dobu krizového stavu.

 

PROSÍM NAVŠTĚVUJTE NÁS POUZE V ROUŠKÁCH
(pokud je nevlastníte použijte alespoň šátek či šálu)

 

 

Progesteron nově stanovíme během několika minut i o víkendu

Stanovení hladiny progesteronu a vhodných dní ke krytí je nyní možný přímo u nás v ordinaci

Monitor životních funkcí

S přáním hodně zdraví do nového roku Vám chceme představit náš nový přístroj, který zvýší bezpočnost anestezie vašich mazlíčků.

 

Služby

RTG, sono, rozbor krve, vyšetření moči, chirurgie měkkých tkání, interní, akutní medicína, dermatologie, stomatologie, gynekologie, andrologie, urologie, porodnictví, hospitalizace, výjezdy k pacientům, více zde »

Dotazy

 

Vlachová - 19.11.2014 15:53

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na stomatolog. ošetření -odstranění zubního kamene u 8 leté fenky jezevčíka - který den provádíte, za jakých podmínek/mám na mysli, jestli u vás bude hospitalizovaná a také na cenu . Děkuji Vlachová

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,
odstranění zubního kamene provádíme, pravidelně v operční dny po, st, pa mezi 12 - 14 hodinou, ale lze se domluvit i na jiném termínu.
Pokud nejste naším pravidelným klientem, rádi bychom fenečku viděli ještě před operací z důvodu předoperačního vyšetření, při kterém fenečku klinicky vyšetříme a dle stavu doporučíme vyšetření krve připadně rentgenové vyšetření. Cílem tohoto seznámení se s pacientem je minimalizovat komplikace v pruběhu anestezie.
Fenečka musí mít před zákrokem 12 hodin hladovku. Přivedet jí na 12 hodinu, fenečce zavedeme kanylu do žíly pro dávkování leků a sedujeme ji. Když usne tak odejdete domu - zákrok trvá různě dlouho, dle stavu - při lehčím zubním kameni pul hodiny, při nutné extrakci více zubů až 2 hodiny. Po skončení zákroku a probuzení fenečky vám zavoláme kdy si jí můžete vyzvednout - zas zcela individuálně dlouhá doba, kterou zvířátko potřebuje pro uplné probuzení, aby byla schopná odejít po svých. Celkem tu většinou stráví zvířátko 2-4 hodiny.
Cena zákroku se pohybuje od 1300 do 2500 dle stavu tlamky.
S pozravem
veterina ArtVET

Pavla Mrštná - 31.10.2014 12:01

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat kolik stojí kastrace psa, je mu rok a půl, prý kříženec jorkšíra a maltézáka. Váhu bohužel nevím přesně, ale přes pět kilo mít bude.
Děkuji za odpověd
Pavla Mrštná

Hanka Škarpová - 25.09.2014 20:47

Dobrý den,moje fenečka má 2 roky,jde o to že kašle a má potíže s dýcháním,zvrací a má ve zvratků bílou pěnu a má horečku př. Horký čumák,horký jazyk a horké uši... podrobnosti: Maltézáček, bez štěňat a není vykastrovaná. Prosím pomoste nechci aby naše malá fenečka umřela

Zuzana Marková - 13.08.2014 16:32

Dobrý den,
v květnu tohoto roku jsem odmaturovala na střední zdravotnické škole a ráda bych se v budoucnu uplatnila jako zdravotní sestra na veterině. Mohla bych se zeptat, zda by bylo možné se o obdobnou pozici ve vaší ordinaci ucházet?
S přáním hezkého dne a díky za jakékoli informace,
Zuzana Marková

Petrová Věra - 06.08.2014 09:03

Dobrý den,
mám 9 letou nekastrovanou fenku křížence. Bez štěňat. Drbe se v jednom kuse, měla i vyrážku na zadních stehnech. Tu jsem vyléčila kokosovým olejem a heřmánkem. Vykusuje si přední nohy a okolí genitálií až kam dosáhne. Vleze si pod postel a tam hrabe. Teď se přidaly horečky a několikrát denně suchý dávivý kašel. Je to hyperaktivní fenka, která přes den téměř nespí a nyní, když jsme ji znemožnili přístup pod postel, si v noci skočí k nám do postele a tlačí se ke mně a hlasitě dýchá. Hlavu drří vzhůru. Byla jsem u veterináře, který diagnostikoval psincový kašel a nasadil Biseptol ráno a večer po dobu 10 dnů a pět dnů současně s Biseptolem ráno tabletu Norbrooku. Věřím mu, vždy pomohl, ale raději se ptám i Vás. Léky asi zaberou tak po dvou dnech ? Protože po prvním dni a večeru byla noc ještě horší. Co se týká toho škrábání, mám obavy o hormonální poruchu. Nerada bych něco zanedbala. Psincový kašel je možno dostat i z očichávání trávy, kde procházeli i jiní pejsci? Ona samotná se s žádnými nestýká.Mnohokrát děkuji za odpověď. Věra P.

Jana Šiklová - 31.07.2014 13:46

Dobrý den,máme 7-letého pejska čivavu.Od malička se občas "dusí".Je to například,když má velkou radost,nebo při hltání jídla a pití.Pan doktor nám říkal,že je to u čivavy "normální",ale čím je starší,je to častější.Pejsek zůstane stát a vydává zvuky "chrochtá" a musí být v klidu,aby to přestalo.Snažíme se ho pochovat,uklidnit a hladíme ho po hrudníku.Mám pocit,jako by měl zůženou dýchací trubici a "kuckal se".Nikde jsem nenašla článek o tom,že by to bylo u čivav "normální".Prosím o radu co dělat,nebo jak tomu předcházet.
Moc Vám děkuji,s pozdravem Šiklová J.

Zuzana Duchoňová - 20.07.2014 17:51

Prosím,kolik stojí vakcinace proti Psincovému kašli.Mnohokrát děkuji,Z.Duchoňová

lenka - 15.07.2014 15:08

Dobry den pani doktorko muj pejsek z niceho nic ma Jako by Zandt v oku

Zuman Pavel - 09.07.2014 16:56

sdělte mi prosím jestli se mohu objednat na 14.7.v 9h na očkování-francouský buldoček-Julie.děkuji

BÁRA KREJČOVÁ - 29.05.2014 13:30

Dobrý den pani doktorko omlouvám se,že vás obtěžuji,ale my se moc o tu naší lásku bojíme,protože jsme si ji donesly domů,když měla 4 týdny:-(-papala sunar a je to takové naše miminečko.Jmenuje se kalista je to pitbulterier a narodila se 4.4.2014 bohůžel lidem,kteří maji 3 lrtou fenecku a už po 2 byla březí a mají to jen na peníze.Pejsky nedaj ani odčervit.....My jsme s naší Kalistou byly už 1 krát na odčervení ted v sobotu 24.5.2014 jsme byly na prvním očkování psynky a pani doktorka nam sebou dala davku druhou na odčervení,ale já nevim zda ji to můžeme už dnes podat,když je to 5 den po očkování.A taky se chchi zeptat bydlim na rodiném baráku a naši Klistku beru denně tak 2 krat na cca 20 minut ven jestli to nevadi?Nepříjde do kontaktu s žádnými pejsky jen se projde po chodníčku je to náš poklad.A ještě jsem se chtěla zeptat viděla jsem v tv reportáž kde právě pitbuly.....chovají jen jako ,,dojné krávy ty fenky jsou slabé,podvíživené...jestli je možné proti tomu něco dělat,¨?Asi ne že?Pokud by byla nějaká možnost tady tomu zabránit tak,bych byla moc ráda kdybyste mi poradila co mám dělat,Peníze nehrajou žádny roly a i kdybych měla vzít toho nejlepšího advokáta tak to neni problém.Já jen nemám srdce na to at se tak níči pejsci.A potom každý nadává,že jsou pitbult.zlí....ano,ale kdo to z nich dělá?my lidi.Předem Vám moc děkuji za Vaši odpověd.S pozdravem a přáním krásného dne Krejčová

Pavel Zuman - 22.04.2014 08:03

Sdělte mi prosím,jestli mohu dne 25.4. přijet s francouzkým buldočkem(Julie)v 15h.S pozdravem P.Zuman

Pepča Sporerová - 09.04.2014 09:08

Naši morčátka mají slepenou srst na zadečku,čím jim to máme umýt?
Umí rasa psa Cotton de tulear alespoň trochu hlídat?

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Můžete to umýt dětským mýdlem, dobré časteji měnit podestýlku.
Tato rasa je jako většina malých plemen přirozeně uštěkaná:) Štěkat tedy bude, bojovat o Váš majetek zuby spíš ne:)

lenka - 08.04.2014 10:22

Dobrý den paní doktorko kolik u vás stoji selen dekuni

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,

záleží na tom, v jaké formě selen chcete.Prodává se suspence po 1,5,10 litrech.

lanka - 05.04.2014 16:02

Dobrý den paní doktorko kolik stojí čip díky

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,

čipování a čipem z polymeru stojí 500Kč.

S pozdravem MVDr.Ciprová

Mušková Lenka - 16.03.2014 12:35

Dobrý den mohu se zeptat od kterého měsíce je možná kastrace kocoura a kolik u vás stojí zákrok.Děkuji za odpověd Mušková L.

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,

kastraci kocourka doporučuji provádět od osmého měsíce věku nebo později. Pokud začne značkovat dříve než v osmém měsíci věku, je možné provést kastraci i u mladšího kocourka. Cena kastrace se odvíjí od použité narkozy a hmotnosti kocoura. Více info bude odesláno na Váš mail.

S pozdravem MVDr.Dita Ciprová

Alena Štojdlová - 23.02.2014 15:16

Dobrý den,
chci se zeptat na cenu kastrace kocourka.
S díky a pozdravem Štojdlová

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,

odpověď byla zaslána na Váš mail.

S pozdravem MVDr.Dita Ciprová

Karina Zemenova - 19.02.2014 01:35

Paní doktorko, obracím se na Vás s prosbou o informaci , kolik stojí kastrace kočičky a kolik kocourka. Ujala jsem se 4 nechtěných koťátek - dvě koč. + dva kocourkové. Myslím , že nastává čas pro kastraci. Nevím , zda to zvládnu finančně všechny najednou , ale aspoň postupně. Děkuji Vám za odpověď. Karina Zemenova

Pavel Zuman - 05.02.2014 09:13

sdělte mi prosím,mohu-li přijít dnes v 15h s francouským buldočkem na aplikaci čipu.

Markéta - 02.01.2014 19:33

Dobrý den, mám 3 měsíční fenečku čivavy, a nyní začínám krmit Acanou, ale moc dobře jí nesnáší. Původně chovatel krmil Eminent Puppy. První den co přidávám granulky do Eminentu už má řidčí stolici a chodí dost často. Mám s krmením zkusit vydržet nebo raději zakoupit něco jiného? Děkuji

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,

pokud tyto značky pejskovi nesedí, doporučuji vyzkoušet jiné značky jako Hills, Royal Canina, Purinu proplan. Přechod na nové krmení by měl být pozvolný tj.přidávat nové granule k původním aspoň týden. Pozor na průjem u takto malého pejska. Pokud bude trvat delší dobu nebo se přidá zvracení, je třeba urychleně řešit s veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr.Dita Ciprová

M.Kabrlová - 01.01.2014 11:00

Zdravím, mám desetiletou kastrovanou fenu, směs, podobnou malému bílému Knírači. Do devíti let byla naprosto bez problému se stravou, byla všežravec, ale pouze psí stravy. Před rokem jsem jí chtěla zpestřit jídelníček a dala jsem jí uvařenou rýži s rybou, kterou měla vždy ráda. Nevím, jestli jsem rybu uvařila špatně, ale po tomto žrádle dostala veliké střevní potíže, průjem a zvracení. Skončili jsme na veterině na infuzi s diagnozou podráždění slinivky břišní. Po dietní pauze jsem opět začala s normálním krmením, granule Bosch light. Už nežere s chutí, ale vypadá to, že žere jako za trest. Krmila jsem i drahé dietní granule pro problémy se zažíváním, ale efekt je stejný stále jí škrundá v břiše. A to 24 hodin. Před žrádlem po žrádle, po dietě, po lécích, stále. Brali jsme léky na vyčištění střev, brali jsme probiotika, brali jsme Smectu, zkoušeli jsme co jsme mohli. Vyšetření ultrazvukem, rtg, krev, vše je v normě. Pouze žbrundání ve střevech neustává a je kolikrát tak hlasité, že je slyšet přes celou místnost. Přitom stolici má homogenní hnědou, před krmením na procházce je hravá, veselá, na svůj věk dobře pohyblivá. Mám strach, jestli to je nadměrné vylučování žaludečních šťáv, aby jí její dlouhodobý problém nenarušil střeva. Děkuji za radu, jak mám upravit jídelníček. M.Kabrlová

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,
abych Vám mohla odpovědně říct, proč ji škrundá v bříšku a proč nemá chuť k jídlu, potřebovala bych vidět všechny záznamy o diagnostice a lécích, které užívala. Potřebovala bych ji vyšetřit, odlišit odkuď škrundání vychází (žaludek, střeva). Má řídkou stolici nebo ne, zvrací občas šťávy, byla podložena diagnoza zánětu slinivky specifickým testem? Dále čím nyní krmíte, co měla za diety a jak dlouho.
S pozdravem MVDr.Dita Ciprová

Celkem záznamů: 96
« < 1 2 3 4 5 > »