MVDr. Dita Ciprová
více o mne zde »

Jsem tu pro Vás...

Ráda bych Vám představila veterinární ordinaci ArtVETa svůj přístup v péči o vaše domácí mazlíčky...


Aktuality

Otvírací doba o Velikonocích 2020

Zavřeno máme jen na státní svátky:

Ordinace v běžném provozu i přes celostátní karanténu

Nově vyhlášená celostátní karanténa platná od 16.3.2020 se NEVZTAHUJE na veterinární péči - k veterináři se zvířetem stále můžete.

Momentálně jsme vám stále k dispozici v ordinaci dle běžných ordinačních hodin.

 

Mimo základní hygienická doporučení, dodržujte i námi sepsaná opatření uvedená níže.

Respektujte prosím naše doporučení, abychom byli schopni vám poskytovat služby po celou dobu krizového stavu.

 

PROSÍM NAVŠTĚVUJTE NÁS POUZE V ROUŠKÁCH
(pokud je nevlastníte použijte alespoň šátek či šálu)

 

 

Progesteron nově stanovíme během několika minut i o víkendu

Stanovení hladiny progesteronu a vhodných dní ke krytí je nyní možný přímo u nás v ordinaci

Služby

RTG, sono, rozbor krve, vyšetření moči, chirurgie měkkých tkání, interní, akutní medicína, dermatologie, stomatologie, gynekologie, andrologie, urologie, porodnictví, hospitalizace, výjezdy k pacientům, více zde »

Dotazy

 

Adéla Kutheilová - 03.03.2017 19:32

Dobrý den, měla bych dotaz týkající se očkování. Četla jsem, že očkování psa proti vzteklině by se mělo provádět od 12 týdne. Existují nějaké výjimky, kdy je možné naockovat pejska proti vzteklině dříve např v 10. nebo 11. týdnu? Děkuji, Kutheilová

Vendy - 30.01.2017 11:46

Dobrý den,
mám fenku velký švýcarský salašnický pes 3 roky. Má stavy, že z ničeho nic začne hltat na prázdno, rychle dýchá, začne olizovat podlahu a chce jít ven nažrat se trávy. Pokud ji nepustíme, je ochotna sníst všechno, co se jí dostane k tlamě. Když se nažere trávy, buď se vyzvrací a je to ok, nebo zvrací a pak jde zase žrát trávu. Žádné cizí těleso nevyzvrací. Někdy to trvá půl hodiny, ale někdy také 3hod. Mívá to tak 1x za měsíc, ale také třeba 3x týdně. Na veterině nám nic moc neřekli, vždy ji udělali RTG, který byl bez nálezu, dali ji antibiotika a něco na utlumení zvracení. Problém se sice vyřešil pro jednou, ale stále se opakuje. Řekli, že by ji mohla pálit žáha nebo překyselení žaludku. Fena žere syrové maso se zeleninou, ovoce a další doplňky. Jsem už bezradná, našla jsem i bylinky co ji přidávám do krmení každý den. Měsíc byl sice klid, ale pak se to stalo zase znova. Když jsme ji nechali doma, snědla na co přišla. Další 3 dny pak zvracela co nepošlo ven (koberec, balíček papírových kapesníků, ponožka, šňůra z hračky, tkaničky od bot...prostě všechno k čemu se dostala když jsme byli v práci). Moc děkuji za Vaši radu :)

Dominika Singhová - 16.12.2016 02:18

Dobrý den, paní doktorko. Chtěla bych se zeptat,jestli taky provádíte kastrace a kolik by u Vás kastrace kocoura stála??Děkuji Singhová

Horáková Pavla - 22.11.2016 10:25

Dobrý den,
ráda bych se zeptala jestli máte zájem o veterinární asistentku. Mám střední chovatelskou školu s praxí v ZOO- Troja, po maturitě jsem pracovala jako prodejce v ZOO potřebách, následně vet. sestra ve veterinární nemocnici Libuš cca 3 roky a v Altavetu Malešice 1 rok. Jsem po MD a hledám práci sestry alespoň na částečný úvazek, jsem z Radotína, je mi 33 let. Děkuji moc za odpověď, s pozdravem Horáková Pavla

Sylvie Ševčiková - 16.11.2016 15:56

Prosím o radu-velmi časté vyprazdňování bez průjmu a nucení, občas, (5-7xdenně) fena yorks.9 let.Děkuji!!! Sylvie.

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,

změňte stravu. Nevím, čím krmíte, jak moc je fenka aktivní atd. Ale začala bych změnou ve stravě.

S pozdravem MVDr.Ciprová

Helena Petakova - 30.10.2016 19:16

Dobrý den. Máme venkovního a částečně domácího kocoura, který občas třese hlavou a snaží se škrábat v uších. Podle fotografií na internetu jsem snad správně poznala, že jde o ušní svrab (černé tečky). Co máme prosím dělat? Děkuji za odpověď.

MVDr. Dita Ciprová - http://www.artvet.cz

Dobrý den,

"doktor gooogle" Vás kupodivu nasměroval nejpíš dobře:)
Pravděpodobnost, že se jedná o svrab je vysoká, nicméně jsem kocourka neviděla, takže nemohu stoprocentně potvrdit. Máte možnost si u veterináře zakoupit Stronghold pipetu za krk a je nutné ji nejméně ještě jednou nebo dvakrát podat po třech týdnech nebo nechat uši prohlédnout a vyloučit zánět atd.

S pozdravem MVDr.Dita Ciprová

M.Serbusová - 25.10.2016 14:31

Prosím,kolik stojí vakcinace proti psincovému kašli?Pes váží 17 kilo,děkuji za odpověď.

pavlovicová - 22.09.2016 13:22

dobrý den,předevčírem jsem nechala očkovat maleho křížence trojkombinací.
už druhý den je špatná,nechce chodit´když jí chci vzít tak kňučí.podotýkám,že má dlouhodobější problémy strávením.

Perman Richard - 18.09.2016 12:36

Rád bych se dotázal na přípravek Comfortis, jestli je opravdu účinný a na jeho cenu u vás, máme dva pejsky ve váhové kategorii 4-10 kg. Děkuji

Pepča S. - 22.07.2016 09:26

Dobrý den. Máme nově štěňátko (Alfíka).
Asi 2-3x za den má chvíli, kdy na nás začne vrčet a štěkat. Je to při jakékoli aktivitě. I když se mu věnujeme. Poradila byste nám co v tu chvíli dělat a proč se to děje?
Děkuji za odpověď.

Michaela - 16.06.2016 22:42

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat mám mini čivavu, v lednu měl rok. Asi půl roku má občas problém, vypadá to jak kdyby se začal dusit, začne hodně nahlas dýchat a vydává zvuky jak kdyby chrochtal. Někdy to trvá chvilku někdy déle a občas se to po sobě opakuje dvakrát. Stává se mu to doma i venku. Pokaždé to má v jinou dobu, vypadá to jak kdyby něco vdechl a začne mu to v nose nebo v krku překážet.

děkuji za odpověd

Jana Martišová - 08.06.2016 14:25

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o informaci, jak probíhá odstranění zubního kamene u psů a jak pejska připravit? Mám dvouletou fenku čivavy a už má na pár zoubcích menší množství kamene. Kolik zhruba procedura stojí?

S pozdravem

Jana Martišová

Markéta Holanova - 19.03.2016 13:05

Dobrý den...mam k vam prosbu. .uz jsem zoufala..mam 5leteho psa krizeneho bernskeho..a doposud jsem nevychytala granule. .ktere by mohl dlouhodobe..aby neměl řídkou stolici..veterinar mi rekl..ze musime zkoušel ruzne druhy..nakonec granule s karotkou mu docela pomohli.Stalo se i to..ze jsem mu uvarila krky s těstovinami a do rána jsem mela na chodbě spoustu krve..z konečníku mu tekla..na veterine mi rekli..ze ma tenky streva..nevim mic jim tu odpoved neverim..prom o nejakou radu..jak postupovat. .predem Děkuji Holanova

Jůlie Molodovcová - 09.03.2016 20:35

Dobrý den chtěla jsem se zeptat co mám dělat s francouszkým buldočkem když doma čůrá jak ho to mám odnaučit (kluk,8 měsíců)

Zdenka Kottová - 19.02.2016 12:31

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na cenu čipování středně velkého pejska.
Děkuji

Melitta Kabrlová - 13.02.2016 12:52

Dobrý den,
mám 12 let starou fenu, sedmikilový bílý voříšek po předcích Knírač. Před 3 lety měla zažívací potíže v podobě vyzvrácení celého obsahu žrádla - rýže s rybím filé. Podle výsledků vyšetření u veterináře šlo o podráždění slinivky břišní. Dostala kapačky a léky a zase byla v pohodě. Ale po čase se objevilo hlasité bublání v břiše. Bublání je slyšet ráno v poledne večer, v noci, prostě 24 hodin denně. Někdy je tak hlasité, že je slyšet na vzdálenost jednoho metru. Takže tři roky zkouším všechno možné. Dietní granule renomovaných firem, nebo vařenou stravu, mezi tím léky na dobré trávení. Ale výsledkem je, že bublání trvá stále, a při změnách má žlutý průjem. Interval mezi změnami bývá dva - tři i více měsíců. Přesto jsem nepřišla na to, co způsobuje její nadměrné vylučování trávicích šťáv a časté polykání naprázdno. Jinak stolice je pravidelná, po granulích hnědá, po rýži je světlá do žluta. Přesto je fena čilá, aportuje, běhá za kočkami, pravidelně denně chodí na hodinové procházky ráno a odpoledne, mezi tím běhá na zahradě. Bohužel, když je bublání hodně hlasité, tak v noci špatně spí a neustále hledá místo, kam a jak by si lehla. Dopoledne je sama doma, tak ji nevidím, ale vidím pak rozhrabaný pelíšek a rozhrabané deky na gauči, už udělala do jedné deky díru, jak hrabala. Děkuji za radu M.Kabrlová

Monika Sedláková - 26.01.2016 19:19

Dobrý den .
Jsem studentka střední odborné školy a měla bych na vás prosbu.Píšu maturitní práci na téma poruchy štítné žlázy u psů.
Měla bych na vás prosbu jestli byste mi nemohli sdělit nějaké informace o vašich pacietech s nějakou poruchou.Nebo váš nejzajímavější případ s nějakou poruchou štítné žlázy u psa .
Děkuji Sedláková Monika

Marie Sporerová - 22.01.2016 14:25

Dobrý den,
chodím k Vám s kočkou Kiki, dostala ATB Clavaseptin kvůli hnisajícímu prstu. Od té doby, má řídkou stolici i 2 x denně. Dnes je to pátý den. Můžu jí nějak pomoci?
Díky za odpověď.
Marie Sporerová

Monika - 08.01.2016 19:35

Dobrý den,

máme první týden doma štěně Shiba inu, které se narodilo 5.10.2015. Chovatelka nám dala očkovací průkaz - štěně bylo naočkováno 30.11.2015 vakcínou Nobivac Puppy DP. Chovatelka nám říkala, že by měl být tento týden přeočkován, ale ať s tím (s ohledem na změnu prostředí) počkáme do příštího týdne. Vzhledem k tomu, že pejsek je zcela v pohodě, došli jsme dnes k veterináři, který nám ovšem sdělil, že přeočkování už mělo proběhnout a že nyní bude muset být očkovací schéma zopakované. Po dohodě byl dnes pejsek naočkován vakcínou BiocanDHPPi+L part L + part DHPPi s tím, že za 3-4 týdny proběhne přeočkování.

Vzhledem k tomu, že jsem na Vašich stránkách našla informaci, že přeočkování musí proběhnout do 6ti týdnů, chtěla jsem se Vás zeptat, zda není výše uvedený přístup zbytečně pro pejska zatěžující?

Předem Vám moc děkuji za odpověď,
Monika Všetečková

Romana Koutenska - 02.09.2015 12:20

Dobry den skoro 2 lety kastrovany kocour ma zanet moc cest obsah bilkovin v moci,dostal antibiotika Vetoquinol a kapky Algifen a mam pocit ze nijak z toho nic nezabralo...malo cura.Mohli by jste doporucit neco ucinneho?dekuji Koutenska

Celkem záznamů: 103
« < 1 2 3 4 5 6 > »